fbpx

Mindfulness Atölyeleri ve Workshoplar

Mindfulness ve 7 Prensip Atölyesi

Mindfulness atölye, seminer ve workshoplarına katılarak Mindfulness ve MBSR ile tanışmanız, fikir sahibi olmanız veya eski bilgilerinizi tazelemeniz mümkün. 8 haftalık programların haricinde bu 1-3 saatlik atölyelerde; çeşitli mindfulness pratiklerini deneyimleyebilir, mindfulness’ın temel kavramlarıyla tanışabilir veya bilginizi pekiştirebilirsiniz. Bu çalışmalarda teoriler ve deneyimsel çalışmalar genelde bir arada sunulur. Daha uzunca bir zaman ayıramadığınız durumlarda veya öncelikle mindfulness ile tanışmak istediğinizde bu atölye ve webinarlar oldukça yol gösterici olabilir.

Meditasyon Mindfulness farkı

Mindfulness ve 7 Prensip Atölyesi

2,5 Saat - Online

Mindfulness temelli yaklaşımlarda edinmemiz tavsiye edilen bazı tutumlar vardır. Bu tutumlar Jon Kabat Zinn’in Full Catastrophe Living kitabında mindfulness prensipleri olarak aktardığı; başlangıç zihni, yargısızlık, çabasızlık, kabul, güven, sabır ve bırakabilmedir. Bu tutumların üzerine daha sonradan eklenen, cömertlik, şükran, şefkat ve mizah gücü gibi diğer prensipler de vardır. 

MBSR’ın bel kemiğini oluşturan bu prensipleri yaşamda bir rehber kaynak gibi kullanmak çok gerçekten dönüştürücüdür. Bu atölyenin amacı, her bir prensibe derinlemesine bakabilmek, yaşamdan güncel örneklerle desteklemek, tutumları tam anlamıyla kavramak ve sonra bunları kendi yaşamımıza nasıl taşıyabileceğimizle ilgili bir içsel çalışma ve grup paylaşımı yapmaktır. 

Kimler İçin?

Mindfulness ile henüz tanışmamış veya

MBSR, MBCT veya MSC programlarını bitirmiş,

merak eden herkese uygundur.

Haberim Olsun!

Shopping Basket