GÜNCEL

MINDFULNESS EĞİTİMLERİ

Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı – MBSR

Mindfulness eğitimi her geçen gün giderek daha çok önem kazanıyor. Mindfulness yöntemlerinin ve meditasyonun kanıtlanmış etkilerini doğum ve hamilelik, çocuk gelişimi, sağlık, iletişim, işyerinde liderlik alanlarında görmekteyiz. Yaşamdaki hızımız arttıkça, kişilerin yavaşlamaya ve doyum veren bir hayat tarzına yönelme ihtiyacı da artıyor. Aslında hayatta daha iyi bir varoluş biçimine sahip olmak için mindfulness becerilerinin gerçekten etkin olduğunu bilim artık kanıtlamış durumda.

Mindfulness Temelli Doğum ve Ebeveynlik (MBCP)

Mindfulness Temelli Doğum ve Ebeveynlik (MBCP), 1998 yılında Nancy Bardacke ve ekibi tarafından geliştirilen, Mindfulness Temelli Müdahale Programları’nın (Mindfulness Based Interventions-MBI) doğum ve ebeveynliğe özgü kazanımlarla hazırlanmış bir programdır. Programın amacı gebelik döneminden itibaren anne ve baba adaylarının doğum ve ebeveynlik deneyimine farkındalıkla hazırlanmalarını desteklemektir.

Ebeveynler için Mindfulness

Ebeveynler için mindfulness becerileri öğrenilebilen ve hayat boyu sizinle yaşayacak edinimleri sağlar. İlginçtir ki, kendinize ve çocuğunuza olan farkındalığınız arttıkça iş, romantik ilişkiler, sağlık gibi yaşamın diğer boyutlarında da daha iyi bir varoluş haline geçersiniz.

Kurumlar için Mindfulness

Öz farkındalığı yüksek bireylerden oluşan uyumlu bir ekip olmak mindfulness becerileriyle mümkün. Çalışanların öz düzenleme becerilerine sahip olması sözel veya yazılı iletişim sırasında oluşabilecek tepkisel yaklaşımın azalmasına; yani tepki vermekten yanıt vermeye geçmesine katkıda bulunur.

EmailArayınWhatsappHızlı Kayıt