Şarkılarda Mindfulness

BlogBlogŞarkılarda Mindfulness

KÜLTÜR

Şarkılarda Mindfulness

Müziği farkındalıkla dinlemek, beden hislerine ve duygularına odaklanarak ruminasyon (düşüncenin tekrar etmesini) durdurmamıza yardımcı olur.  

Müziğin hayatımızdaki çok farklı bir yeri olduğunu biliyor musunuz?
Mutlu, üzgün, kızgın birçok duyguyu yaşarken bir şekilde müzik dinlerken bulabiliriz kendimizi ya da tam tersi bir şarkıyı dinlerken birçok farklı duyguyu hissettiğimiz olabiliyor. Mindfulness meditasyonu yaparken sözlü şarkılar dinlemesek de bir müzik parçasını deneyimlerken düşüncelerini, duygularını ve hareketlerini fark ederek tüm bedenleriyle dikkatli dinleme pratiği yapabilirsiniz. Müziği farkındalıkla dinlemek, beden hislerine ve duygularına odaklanarak ruminasyon (düşüncenin tekrar etmesini) durdurmamıza yardımcı olur.
*Dinlediğinizi şarkının sözlerine odaklanıyor musunuz? *Şarkıyı bedeninizde nasıl hissediyorsunuz? *Sizde hangi duygular oluştu? *Sözler sizde yeni düşünceler oluşmasına sebep oldu mu? *Şarkıdaki müzik ritmi size neler hissettirdi?
Size bu pratiği deneyimlemek için mindfulness hakkında şarkıların oluşturduğu bir playlist oluşturduk. Bu listeden bir şarkı seçebilir ve bu pratiği deneyimleyebilirsiniz. MSBR ve Mindfulness eğitimleri hakkında bilgi almak için linkleri ziyaret edebilirsiniz. Mindfulness Nedir sorusu için blog yazımızı linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Bir yorum yazın veya merak ettiklerinizi sorun