Meditasyona Başlamak Için 5 Kolaylaştırıcı Tüyo

Meditasyonu ilk defa deneyimleyecek olanlar veya geçmiş deneyimlerden gelen olumsuz kalıpları azaltmak için meditasyona başlamanıza ve rutin olarak devam etmenize yardımcı olacak 5 tüyo hazırladık. Düzenli pratik yaptıkça farkındalık meditasyonlarını daha rahat devam ettirmek mümkün olabilir.

Meditasyona Başlamak Için 5 Kolaylaştırıcı Tüyo
Rahatsiz Edilmeyeceginiz Bir yer ve sessizlik olusturun

1 - Rahatsız edilmeyeceğiniz bir yer ve sessizlik oluşturun

Meditasyona oturmaya alışmak ve dikkatimizi bedenimize getirebilmek için sessiz, sakin bir yer bularak orada meditasyona oturmak kolaylaştırıcı olabilir. Bu bazen bir oda, bazen oda da bir köşede oluşturduğunuz bir alan olabilir. Telefonu sessize almak ve bilgisayarı kapatmak kendiniz için bir alan yaratmanıza yardımcı olabilir.

Meditasyon İpuçları

2 - Meditasyon için en uygun zaman sizin için en uygun olan zamandır

Mindfulness meditasyonuna kendiniz için en uygun zaman diliminde başlamanız bu pratikleri rutin hayata geçirmeniz için yardımcı olabilir. Kendinizi yargısızca dinleyerek sabah uyandıktan sonra, öğlen yemek molasında ya da akşam yemeğinden sonra sizin için uygun olan zamanı bulabilirsiniz. Sizin koşullarında hangisi daha uygulanabilir olacağına karar verebilirsiniz.

Mindfulness Meditasyon İpuçları

3 - Meditasyonun nasıl geçeceğine odaklanmadan pratiğe geçin

Çoğu insan nerede, nasıl oturulacağı, hangi yastığı kullanacağı konusunda fazlaca düşünürken pratiğe başlamayı erteleyebiliyor. Bunların hepsi güzel, ama başlamak niyeti kadar gerekli değil. Bir sandalyede ya da koltuğunuzda oturarak başlayabilirsiniz. Yerde rahatsanız, bağdaş kurarak oturabilirsiniz. İlk başta sadece oturmayı deneyimleyebilir, daha sonraki pratiklerde onu optimize etme konusunda bedeninizin ihtiyaçlarına nazikçe yanıt verebilirsiniz. Rahat bir oturuşa geçmeyi zamanla bedeninizin rehberliğinde keşfedeceğinize dair güvenle yaklaşın.

meditasyon mindfulness oturuş

4 - Rahat bir oturuşu bulmak önemlidir

Yerde bir minderin üzerine, halının, matın üzerine oturabilir ya da sandalyede oturmayı battaniye, herhangi bir yastıktan destek alabilirsin.

Eğer sandalyede oturmayı tercih ediyorsan bel boşluğunun dolması için arkana bir yastık koyabilir, ayakların sağlam yere basacak şekilde sandalyenin arkasına yaslanmak yerine öne kayarak dik oturmayı tercih edebilirsiniz. sen dili kalmış.

Rahat oturuşu bulurken önemli olan kendi bedeninin ihtiyaçlarını farkına vararak oturuşunu bulmak sana iyi gelecektir.

 

Meditasyon İpuçları

5 - Kendinize karşı nazik ve şefkatli olun

Mindfulness meditasyonuna oturduğunuzda düşünceler gelebilir, bedeniniz hareket etmek isteyebilir, sıkılabilirsiniz. Kendinize şefkatli olmak, nazik davranmak, ihtiyaçlarını fark etmek tam olarak bir mindfulness pratiği olacaktır. Pratik sırasında dikkatiniz dağılabilir. Bu oldukça normal. Zihin bunu yapar. Düşündüğünüzü fark ettiğiniz her an uyanma ve pratiğe dönme çağrısı. Pratiğe dönmek, dikkatini nazikçe ana getirmek için seslere, nefesine, nefesinin bedenindeki hareketlerine çapa atabilirsiniz. Buradaki anahtar kelime "nazikçe" dir. Zihniniz DOLAŞACAKTIR; bu, dikkatinizle fark edeceğiniz şeyin bir parçasıdır.

Mindfulness Bülteni

Gelişmelerden ve yazılardan ilk siz haberdar olun

Yorum Yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir