Mindfulness'ın İyileştirici Gücü Tanıtımı

Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) programının geliştiricisi, Biyolog Jon Kabat-Zinn tarafından yazılan, ilk basımı 1990’ da yapılan MBSR programını anlatan Orjinal ismiyle “Full Catastrophe Living: Using the Wisdom of Your Body and Mind to Face Stress, Pain, and Illness” türkçe olarak “Mindfulness’ın İyileştirici Gücü” adıyla yayınlanıyor. Mindfulness temelli uygulamaların gelişmesi ve ilerlemesine öncelik edeni,referans alınan bu kitap, alanda yayınlanan kitapları arasında en önemlisidir.

Mindfulness'ın İyileştirici Gücü Kitabı

Bu kitap Jon Kabat-Zinn’in ünlü Mindfulness Temelli Stres Azaltma programını temel alan, tıp ve psikolojide çığır açan çalışması, tıbbi olarak kanıtlanmış zihin-beden yaklaşımlarını nasıl kullanacağınızı gösteriyor. 

Kabat-Zinn, çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle hastanede bulunmuş hastaların bu teknikleri kullanarak nasıl iyileştiklerini, rahatsızlıklarına rağmen kendilerini nasıl daha iyi hissettiklerini içtenlikle paylaşıyor. Ancak bunun yanında bu tekniklerin, stresle başa çıkmak, hayata karşı daha sakin bir bakış açısı kazanmak isteyen herkese yardımcı olacağını da belirtiyor. Bu farkındalık uygulamalarına katılarak ve bunları anbean hayatınıza dahil ederek kronik ağrıyı yönetmeyi, kaygı ve panik duygularını azaltmayı, yaşamınızın genel kalitesini iyileştirmeyi, ilişkilerinizde ve sosyal hayatınızda nasıl gelişim göstereceğinizi öğrenebilirsiniz. Mindfulness’ın İyileştirici Gücü, temposu bir an olsun düşmeyen dünyamızda gençlere ve yaşlılara, sağlıklılara ve hastalara ve daha sakin bir yaşam sürmeye çalışan herkes için kılavuz niteliğinde bir kitap.

Mindfulness'in İyileştirici Gücü Kitap Kapağı
Full Catastrophe Living Kitap Yazari Jon Kabat Zinn

Eser Adı: MINDFULNESS’IN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜ

Eser Orijinal Adı: Full Catastrophe Living: Using the Wisdom of Your Body and Mind to Face Stress, Pain, and Illness

Yazar: JON KABAT-ZINN

Çevirmenler: Feray Tarımtay Altun – Gökçe Demirci

Yayınevi: Diyojen Yayıncılık

Orijinal dil: İngilizce

Mindfulness Eğitimi (MBSR) hakkında bilgi almak ve eğitim için ön başvurada bulunmak için şimdi ziyaret edin.

Mindfulness Bülteni

Gelişmelerden ve yazılardan ilk siz haberdar olun

Yorum Yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir