Netflix'in Headspace Meditasyon Rehberi Belgeseli

Headspace meditasyon rehberi, izleyicilere meditasyonu günlük yaşam alanlarında ihtiyaç duydukları araçları hızlıca sağlayan bir mini seri olmuş.

Netflix platformunda yayınlanan Headspace meditasyon rehberi sekiz bölümlük dizi olarak yayınlandı. Meditasyonlar Headspace’in kurucusu Andy Puddicombe tarafından seslendiriliyor.  Başlangıç ​​seviyesindeki bu meditasyonlar kişinin meditasyona oturmasını kolaylaştırmak için hızlandırılmış bir kurs gibidir.

Puddicombe, 4. bölümünde “İnsanlar olarak stres ve kaygı hayatımızın doğal bir parçasıdır” diye açıklıyor. “Mutlaka kötü olduklarından değil, stresi çok sık ve bunaltıcı bir şekilde hissetmeye başladıkları zaman stres bir sorun haline geliyor, çünkü yaşamlarımızda hissettiklerimizi olumsuz etkiliyor.” diye ifade ediyor. 

Benzer bir şekilde, sekiz bölüm kendine şefkat geliştirmeye, zorlu duygulara ve duygulara bakış açısınıı değiştirmeye odaklanılmış. 

Eğer sizde meditasyon yapmayı rutine henüz oturtutamadıysanız, basit meditasyonlara günlük akış içerisinde ulaşmak isterseniz Headspace: Meditasyon Rehberi’ ni izleyebilirsiniz.

Netflix mindfulness
Netflix'in Headspace Meditasyon Rehberi

Mindfulness Bülteni

Gelişmelerden ve yazılardan ilk siz haberdar olun

Yorum Yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir